ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Olympus PEN E-PL9 - nowy przyjaciel kobiety

2018-02-07
0 komentarzy
12
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus PEN E-PL9 - nowy przyjaciel kobiety
Stylowy bezlusterkowiec Olympus PEN E-PL9 to funkcjonalny maluch z dotykowym ekranem i funkcją selfie

Olympus PEN E-PL9 to kolejna generacja niewielkiego i lekkiego bezlusterkowaca systemu Micro 4/3. Jego wymiary to jedynie 117 x  68 x 39 mm, a waga 332 g. Aparat wyposażony jest w 16-milionową matrycę CMOS z wbudowaną stabilizacją obrazu (IS) oraz szybki procesor TruePic VIII stosowany również we flagowym OM-D E-M1 Mark II. Autofokus opiera się na 121 punktach pokrywających około 80% kadru, co pozwala ustawić ostrość praktycznie w dowolnym miejscu kadru.

Jednym z kluczowych elementów w nowym PEN-ie jest dotykowy ekran z intuicyjnym menu dającym szybki dostęp do najważniejszych ustawień i wielu kreatywnych funkcji. Wyświetlacz pozwala jednym dotknięciem wskazać obiekt, na którym chcemy ustawić ostrość, i który chcemy sfotografować (funkcję tę można oczywiście wyłączyć, aby robić zdjęcia, naciskając spust migawki). Z kolei specjalne suwaki pozwalają dostosować jasność, kolorystykę oraz kontrast podczas fotografowania. Po odchyleniu ekranu E-PL9 automatycznie przełącza się w tryb selfie. Przed opublikowaniem zdjęć na portalach społecznościowych można zastosować tryb e-PORTRET, aby wygładzić cerę i poprawić koloryt skóry.

PEN E-PL9 posiada również 16 filtrów artystycznych, w tym najnowsze filtry Bleach Bypass oraz Instant Film. Pierwszy z nich zwiększa kontrast, redukuje nasycenie i zmienia charakter fotografii. Drugi tworzy obraz, który ma nowoczesny styl i nostalgiczny charakter – dzięki wbudowanej lampie błyskowej ciemne obszary zdjęć zrobionych w nocy zyskują delikatny, stylowy zielony odcień, a skóra fotografowanej osoby nabiera ciepłego blasku.

Z kolei tryb Advanced Photo (AP) ułatwia dostęp do funkcji niegdyś głęboko ukrytych w menu. Tworzenie wielokrotnych ekspozycji, portretów nocnych, panoram, a także korzystanie z Live Composite, HDR czy focus bracketingu jest teraz o wiele wygodniejsze.

Aparat zapewnia oczywiście bezprzewodowa łączność z urządzeniami mobilnymi poprzez aplikację Ol.Share. Bluetooth LE oraz Wi-Fi gwarantują przy tym stałą łączność ze smartfonem – teraz do smartfona z zainstalowaną aplikacją można importować zdjęcia zapisane w aparacie schowanym w torbie fotograficznej. Ponadto w aplikacji dostępne są przydatne wskazówki wideo dotyczące obsługi E-PL9.

Olympus PEN E-PL9 będzie dostępny od połowy marca 2018 w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i brązowej.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl